Kas ir kas kosmētikas produktu sastāvā?

13.08.2020

Kas ir kas kosmētikas produktu sastāvā?

Lai būtu vieglāk orientēties plašajā kosmētikas klāstā, lūk, ceļvedis, kurā apkopotas būtiskākās skaistuma sastāvdaļas un tas, kam tieši tās paredzētas.

Antioksidanti Stiprina ādas aizsargbarjeru, pasargā šūnas no toksīniem, kurus rada stress un vides agresori –ultravioletais un magnētiskais starojums, gaisa piesārņojums. Par vienu no spēcīgākajiem joprojām uzskata C vitamīnu. Nepieciešami, ja dzīvo pilsētā, tev patīk sauļoties, daudz laika pavadi pie ekrāniem un stress ir tavs ikdienas pavadonis.

AHA skābes Var palīdzēt risināt dažādu tipu ādas problēmas. AHA noloba vecās šūnas, tam piemīt mitrinošas, pretiekaisuma un antioksidantu īpašības, kā arī tās stimuli kolagēna sintēzi.

Alantoīns Dabiskas izcelsmes sastāvdaļa, kas lieliski mitrina ādu un veicina ādas šūnu atjaunošanos. Alantoīns palīdz aizsargāt ādu no kaitīgas ārējās vides ietekmes.

Hialuronskābe (GAG) Glikozaminoglikāni (GAG) ir starpšūnu viela, ādas dabiskais mitruma avots, kas kopā ar kolagēnu un elastīna šķiedrām veido ādas struktūru, liekot tai izskatīties tvirtai un piepildītai. Kosmētikā visbiežāk izmantotais GAG ir hialuronskābe – tā spēj piesaistīt mitrumu, kas tūkstoš reižu pārsniedz pašas svaru. Nepieciešama, ja sejā kļūst pamanāmas gravitātes pēdas.

Koenzīms Q10 Vienlaikus aizsargā šūnas no oksidatīvā stresa un sniedz tām papildu enerģiju. Teicams cīņā ar grumbiņām. Organismā izstrādājas dabiski, taču ar gadiem tas notiek arvien lēnāk. Nepieciešams, ja āda ir raupja, nevienmērīga, izteikti iezīmējas grumbiņas.

Kolagēns Nodrošina ādas elastību, tvirtumu un jauneklīgumu. Tam piemīt audus reģenerējošas un atjaunojošas funkcijas.

Mannoze Augu cukurs, kas uzlabo šūnu funkcijas, stiprina ādas aizsargbarjeru, dziļi mitrina un aizkavē dabiskā mitruma zudumu, palīdzot ādai izskatīties piepildītai un mirdzošai. Nepieciešama, ja āda pastāvīgi ir sausa un šķiet, ka mitrinošie līdzekļi palīdz vien uz mirkli.

Niacinamīds Ādu gaišinošs aģents, kas uzlabo tās toni, kavējot melanīna uzkrāšanos šūnās. Teicams mitrinātājs.Nepieciešams, ja ādas tonis ir nevienmērīgs, ar pigmenta plankumiem.

Peptīdi Plaša spektra anti-age iedarbība. Universāli, bioloģiski aktīvi ādas atjaunošanās procesu katalizatori un jaunībai tik būtisko

olbaltumvielu būvmateriāls, jo stimulē kolagēna un elastīna sintēzi. Nepieciešami, ja āda izskatās nogurusi, tajā parādījušās pirmās novecošanas pazīmes – samazināta elasticitāte, pigmenta plankumi, sausums, grumbiņas.

Retinols Paātrina šūnu nomaiņu, padara ādu biezāku, tvirtāku un gludāku, regulē ādas taukošanos un cīnās ar akni. Lieto tikai uz nakti un laikā, kad saules aktivitāte ir zema! Nepieciešams, ja ir redzamas ādas bioloģiskās un/vai fotonovecošanas pazīmes (jebkurā vecumā) – atslābums, grumbiņas, paplašinātas poras, nevienmērīga pigmentācija.

Probiotiķi Jaunie kosmētikas varoņi – labās baktērijas. Nonākot uz ādas, iznīcina sliktos mikroorganismus, līdz ar to neveidojas iekaisumi. Izveido aizsargbarjeru, lai āda var netraucēti atjaunot savas šūnas, sintezēt kolagēnu, elastīnu

un aizkavētos novecošana. Nepieciešami, lai saglabātu ādas jaunību.

Vitamīni

A vitamīns (retinols) – viens no svarīgākajiem vitamīniem cīņā ar ādas novecošanas pazīmēm. Ejot saulē, noteikti jāklāj kosmētikas līdzeklis, kas satur SPF.

B grupas vitamīni (niacinamīds, pantenols) – ja raksturīga ādas lobīšanās, sausums, nieze.

C vitamīns uzlabo ādas toni, nomāc brīvo radikāļu kaitējumu. Tā ir pirmā izvēle nogurušai un nespodrai ādai.

E vitamīns – efektīvi atjaunina ādu, novērš mitruma zudumu un kairinājumu.

F vitamīns – dziļi mitrina ādu un palīdz tai atjaunoties.

K vitamīns – nostiprina sejas asinsvadu sieniņas, mazina arī uztūkumu un tumšos lokus zem acīm.